W oparciu o nasze umiejętności i doświadczenie lekarzy mają Państwo dostęp do rzetelnych, trwających czasami nawet latami wyników, które mamy nadzieję, przyczynią się do wyboru przez Państwa najodpowiedniejszego suplementu dla siebie.

Jakie są objawy wysokiego cholesterolu?

objawy wysokiego cholesterolu

Jakie są przyczyny wysokiego cholesterolu?

Za wysoki cholesterol odpowiedzialnych jest wiele czynników. Niestety czasem natura może nie być dla nas łaskawa i skłonności do jego wysokiego poziomu możemy otrzymać w spadku po rodzicach czy dziadkach, more about bowiem wysoki cholesterol często ma podłoże genetyczne. Również osoby w podeszłym wieku narażone są na jego wyższy poziom. Czasem jednak wysoką zawartość złego cholesterolu zawdzięczamy sobie samym. Wiele czynników ma na to wpływ.

Przede wszystkim jest to dieta obfitująca w tłuszcze, pilule szczególnie te nasycone, podczas, gdy dieta cholesterolowa wcale nie jest skomplikowana. Nasza aktywność fizyczna, bądź jej ewentualny brak również wpływają na poziom złego cholesterolu. Osoby, które nie wykonują żadnych sportów, a do tego prowadzą głównie siedzący tryb życia- częściej narażone są na problemy z cholesterolem. Niekiedy zdarza się również, że źle kontrolowana cukrzyca może zwiększyć poziom cholesterolu.

Objawy wysokiego cholesterolu

Gdy cholesterol jest podwyższony może dojść do powstawania grudek miażdżycowych w naszym organizmie. Są to grube i twarde złogi, które osadzając się w tętnicach zmniejszają przepływ krwi do serca. W ten sposób nie daleka już droga do miażdżycy, której następstwem są różnego rodzaju choroby serca.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ból nóg może być jednym z objawów zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi. Wydaje nam się, że jesteśmy po prostu zmęczeni, bądź ból doskwiera nam w skutek stojącego trybu życia. Czasem mamy wrażenie, że po prostu bolą nas mięśnie i ból przejdzie sam. Kiedy jednak nie ustępuje przez dłuższy czas, warto udać się do lekarza, by wykluczył ewentualne problemy z cholesterolem.

hdl cholesterol

Podobnie jest z zawrotami głowy. Czy ktoś w ogóle pomyślałby o tym, że może być to kolejny objaw nazbyt dużej obecności wysokiego cholesterolu? Zdecydowana większość przypisałaby tą przypadłość na poczet problemów z ciśnieniem, albo zwaliłaby je na nerwy, których w dzisiejszych czasach nie brakuje nikomu.

Brak energii jest kolejnym objawem wysokiego cholesterolu, który przypisywany może być również pod inne dolegliwości. Często energii nie mamy dlatego, że po prostu się nie wyspaliśmy, bądź nie wypiliśmy porannej kawy. Tak, tak- niektórzy naprawdę nie potrafią bez niej normalnie funkcjonować. Wieczny brak energii nie jest jednak czymś normalnym, dlatego jeśli doskwiera Ci ten problem, koniecznie wykonaj podstawowe badania.

Jak obniżyć cholesterol?

Walka z wysokim cholesterolem nie jest ani trudna, ani niezwykle kosztowna. Zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta, sport- to klucz do sukcesu. Na rynku dostępne jest całe mnóstwo preparatów, należą do nich chociażby ziołowe tabletki na cholesterol.

tagi: wysoki cholesterol objawy , wysoki cholesterol przyczyny , cholesterol za wysoki

Dodaj swoją opinię

Name
Email
Review Title
Rating
Review Content

Opinie na temat produktu


szybkie pozyczki

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress