W oparciu o nasze umiejętności i doświadczenie lekarzy mają Państwo dostęp do rzetelnych, trwających czasami nawet latami wyników, które mamy nadzieję, przyczynią się do wyboru przez Państwa najodpowiedniejszego suplementu dla siebie.

Tabletki na odchudzanie Meridia

oce1OPINIA: dr n. med. Krystyna Janowicz
dietetyk, information pills specjalista ds. żywienia

meridia

Tabletki odchudzające meridia wycofane ze sprzedaży

Tabletki Meridia na odchudzanie są doskonale znane zarówno na naszym rodzimym rynku jak i na całym świecie. Dopóki przez Europejską Agencję Leków nie została zawieszona licencja na sprzedaż preparatu, Meridia cieszyła się ogromną popularnością wśród osób borykających się z nadwagą i otyłością. Tak wiele kontrowersji wywołał składnik, który zawierała Meridia – sibutramina czyli silny lek anorektyczny działaniem porównywalny do amfetaminy.

zbacz

Pomimo wycofanie Meridii ze sprzedaży internet jest wciąż oblegany ogłoszeniami typu meridia kupię, meridia 15 sprzedam, czy meridia gdzie kupić. Niektórzy nawet podejmują się sprowadzania jej z Czech czy Belgii, gdzie wciąż preparat jest możliwy do nabycia.

Meridia tabletki na odchudzanie

Hamując łaknienie Meridia pomagała zwalczyć nadmierną nadwagę, zwłaszcza tym, którym ćwiczenia i dieta nie pomagały w osiągnięciu mniejszej wagi. Meridia wciąż jest tematem wielu dyskusji. Wciąż ponawiane badania potwierdzają, że Meridia powodowała suchość w ustach, zaparcia, biegunki i krwotoki z nosa, nudności, bóle brzucha czy niepokoje psychiczne z obawy przed przytyciem. I choć wywoływała nieprawdopodobne efekty (25 kilogramów w przeciągu miesiąca) z polskiego rynku została wycofana w 2010 roku.

line

Przeprowadzone w warunkach klinicznych badania dowiodły, że tabletki Meridia mogą wywoływać działania niepożądane w postaci nadciśnienia, problemów sercowych czy bezsenności. Badania przeprowadzone wśród 10 tysięcy pacjentów pozwoliły udowodnić, że preparat zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca do tego stopnia, że korzyści mające wynikać z jego przyjmowania są znacznie mniejsze, niż ryzyko mogące wystąpić podczas kuracji przy zastosowaniu leku na odchudzanie Meridia.

line

Ponadto, okazało się, że środek nie zawiera naturalnych składników, o których możemy przeczytać na jego opakowaniu, a tylko sibutraminę i to w dawce o 66% większej niż dopuszczalna maksymalna dawka.

zbacz

Większość efektów ubocznych pojawia się podczas czterech pierwszych tygodni zażywania tabletek, i choć ich nasilenie i częstotliwość z biegiem czasu może się zmniejszyć, nie oznacza to, że ustąpi całkowicie.

lineOCENA OGÓLNA: Zapewne większość lekarzy przepisywała swoim pacjentom borykającym się z otyłością Meridię, bądź inny lek na bazie sibutraminy, wielu z nich zapewne wciąż, by to robiła, gdyby to było możliwe. Legenda Meridii i jej skuteczności nigdy nie umrze, ponieważ tysiącom osób przywróciła wiarę w siebie zapewniając szybką utratę wagi bez efektów ubocznych. Możliwość ich wystąpienia nie w każdym przypadku daje wysokie ryzyko, jednak środowisko medyczne mając świadomość możliwości jego wystąpienia nie może ryzykować zdrowia swojego pacjenta.

zbacz

Dodaj swoją opinię

Name
Email
Review Title
Rating
Review Content

Opinie na temat produktu

straszne

★☆☆☆☆
1
dałam się nabrać, kupiłam, NIGDY Więcej , wylądowałam na pogotowiu z krwotokiem”
- Wera

:(

★☆☆☆☆
1
kupiłam zanim przeczytałam opinię, bardzo żałuję. ”
- REnata

złe

★☆☆☆☆
1
są groźne nie tyko dla zdrowia, ale i życia”
- Basia

szpital

★☆☆☆☆
1
Moja żona prawie się przez nie wykrwawiła”
- Włodek

średnie

★☆☆☆☆
1
Ja nie miałem przez nie problemów zdrowotnych, aleefektów też nie zauważałem”
- Kuba

..

★☆☆☆☆
1
Bolał mnie brzuch i miałam nudności!”
- Teresa

!

★☆☆☆☆
1
CZułam się po tych tabletkach jak naćpana dosłownie! ”
- Kreska

E tam

★★★☆☆
3
Ja nawet chudłem kiedy je zażywałem, myślę jednak że to badziej efekt diety i uprawiania sportu aniżeli tabletem”
- Rychu

nie chudłam

★★★☆☆
3
Nie wiem sama jak ocenić działanie, bo kilogramy nie spadały, za to jakichś efektów ubocznych też nie zauważyłam”
- Kicia

czytajcieopinie

★☆☆☆☆
1
Zawsze, koniecznie czytajcie opinie przed zakupem, w przeciwnym razie możecie się doprowadzić do takiego stanu jak ja. Napady lęku, ciągłe krwotoki i ogólne spostoszenie organizmu. Wystrzegajcie się ogłoszeń sprzedażowych. To produkt, który prowdzi do poważnych problemów zdrowotnych”
- Płotka

żyję

★☆☆☆☆
1
ale było ze mną źle. i w życiu nie myślałam , że to przez tabletki, uświadomił mnie lekarz”
- Mekka

jesteście smieszni

★★★★★
5
Śmieszne. Był to lek który powinien być brany pod kontrolą lekarza. Głupie panie kupowały na czarno, brały jak chciały i takie efekty. Proponuje dobrze przeczytać ulotkę ibupromu, albo innych leków które sobie lykacie jak cukierki, a wtedy pogadamy o skutkach ubocznych. Poza tym żałosne jest wycofywanie leku po żelowych 2000 objawów ubocznych skoro lek pomógł milionom. Żałosna proporcja. Po prostu przypadkowo stworzyli skuteczny lek i czym prędzej go wycofali.. bo przecież nie mamy być zdrowi. Kto by zarabiał. A tak biznes się kręci. Na podsumowanie tym inteligentnym osobom polecam zainteresowanie się lepiej suplementami diety do których wymagane jest badanie na ok 100 osobach i potem się wypowiadajcie bo nie macie pojęcia o czym piszecie.”
- koko

szybkie pozyczki

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress